Inne komunikatory

iDesc

Polski komunikator, którego wydawcą jest portal Interia.pl. iDesc zastąpił wcześniejszy komunikator interii o nazwie „Stefan”. Zarówno „Stefan” jak i „iDesc” nie zdobył serc zbyt wielu internautów. Oprócz funkcji charakterystycznych dla komunikatorów, iDesc pozwala korzystać z innych usług świadczonych przez portal Interia.pl.

Spik

Polski komunikator, którego wydawcą jest Wirtualna Polska. Spik zastąpił poprzedni komunikator Wirtualnej Polski o nazwie „WP Kontakt”. Spik obsługuje różne sieci, do których należą m.in.: Jabber, Gadu-Gadu, Tlen i ICQ.

ICQ

ICQ zaliczany jest do najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Powstał w 1996 roku i szybko zdobył popularność. Do aplikacji tej dostępnych jest wiele wtyczek i skórek. Komunikator dostępny jest w różnych wersjach językowych, także polskiej. Działa na wielu platformach: Windows, Linux. Mac, PocketPC i PalmOS.

Miranda

Pełna nazwa tego komunikatora to Miranda IM (Miranda Instant Messenger). Jest to multikomunikator pozwalający pracować w wielu sieciach. Aplikacja udostępniana jest jako wolne oprogramowanie na licencji GNU GPL.

Google Talk

Komunikator od Google. Oprócz funkcjonalności komunikatora udostępnia funkcje dodatkowe związane z innymi usługami Google, np.: gmail.