GG, NK i Kid Protect na rzecz bezpieczeństwa w sieci

Wakacje to czas, w którym najmłodsi internauci oraz internautki w większym stopniu narażeni są na różnego rodzaju przestępstwa. Jak informuje fundacja KidProtect.pl, w okresie wakacyjnym odbierają więcej niż zwykle zgłoszeń o przestępstwach wobec dzieci w Internecie. W okresie wakacyjnym dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem i w Internecie. Dodatkowo jest to czas, w którym rodzice na ogół w mniejszym stopniu mogą kontrolować poczynania swoich dzieci. Dzieci korzystają z sieci w czasie kiedy rodzice są w pracy i nie mogą kontrolować tego, co ich „pociechy” robią w sieci. Wprawdzie dostępne są filtry rodzinne, poprzez które rodzice mogą ograniczyć dostęp dzieci do określonych treści i miejsc sieciowych jednak wciąż wielu rodziców wie na temat korzystania komputerów i Internetu mniej niż ich dzieci. Wielu rodziców tłumaczy się nieznajomością nowych technologii i nie zdaje sobie sprawy z tego jakie zagrożenia czyhają na ich dzieci w sieci. Na szczęście świadomość ta powoli ulega zmianie i coraz więcej rodziców zwraca na to uwagę. Również same dzieci są coraz bardziej świadome zagrożeń internetowych.

Świadomość ta zmienia się m.in. dzięki takim fundacjom jak Kid Protect oraz dzięki wydawcom popularnych narzędzi i miejsc sieciowych takich komunikator GG czy portal społecznościowy NK, które chętnie współpracują z fundacjami działającymi na rzecz ochronny i poprawy bezpieczeństwa w sieci. Na początku lipca br. Wydawca komunikatora GG udostępnił funkcji Kid Protect numer GG, pod którym można się kontaktować z konsultantami fundacji. Pod numerem można zgłaszać przestępstwa oraz zasięgnąć porady. Wydawca komunikatora dołożył starań aby numer GG fundacji był taki sam jak jej numer telefonu. Numer GG fundacji to 801123400. Wystarczy dodać ten numer do swojej listy kontaktów i w razie pytań lub problemów skontaktować się z pracownikiem fundacji. Linia czynna jest o poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00. Na stronie fundacji Kid Protect znajdziecie również poradnik bezpiecznego korzystania z sieci.

Portal NK również edukuje najmłodszych internautów jak mają bezpiecznie korzystać z Internetu. Jakiś czas temu, wydawca portalu na swojej stronie udostępnił specjalny dział poświęcony bezpieczeństwu w sieci. Informacje tam zamieszczone skierowane są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci informuje jak bezpiecznie korzystać z sieci, natomiast dorośli znajdą tam informacje jakie zagrożenia czyhają na ich dzieci w sieci, jak ich ochronić przed zagrożeniami, jak kontrolować ich poczynania w Internecie oraz gdzie się zgłosić w razie gdyby doszło do przestępstwa na nieletnich. Portal współpracuje również z fundacją Kid Protect. Nieco ponad tydzień temu wydawca portalu NK wydał komunikat informujący o przeprowadzeniu czternastu spotkań w ramach kampanii społecznej „Klikaj z głową”. Na spotkaniach tych edukowano młodych internautów o zagrożeniach w sieci oraz sposobach ich unikania. Jest to wspólna inicjatywa fundacji Kid Protect oraz portalu NK. Spotkania odbyły się w ośmiu województwach i przeszkolono w nich aż 16 tyś. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

· Dodane przez: · w kategorii: Wiadomości
· Wszystkie opisy dodane przez "admin": 1125
No comments yet.

Leave a comment