Wiadomości

GG, NK i Kid Protect na rzecz bezpieczeństwa w sieci

Wakacje to czas, w którym najmłodsi internauci oraz internautki w większym stopniu narażeni są na różnego rodzaju przestępstwa internetowe. Jak informuje fundacja Kid Protect, w okresie wakacyjnym odbierają więcej niż zwykle zgłoszeń o przestępstwach wobec dzieci w Internecie. Wydawca komunikatora GG oraz wydawca portalu społecznościowego NK w różny sposób wspomagają pracę fundacji i edukują internautów jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

22 lipca 2012 Czytaj więcej [...]

Mobilne GG na systemy Windows Phone i Java

W jednym z marcowych wpisów mogliście przeczytać o udostępnieniu mobilnej wersji komunikatora GG na urządzenia mobilne z systemami: Android, iOS oraz Symbian. To właśnie użytkownicy urządzeń mobilnych z tymi systemami najszybciej otrzymali dostęp do nowej wersji mobilnego GG. W tym miesiącu, wydawca komunikatora GG udostępnił mobilna wersję GG również na urządzenia mobilne z systemami: Windows Phone oraz Java.

20 czerwca 2012 Czytaj więcej [...]

Nowe gry w GG: Bingo, Mahjong i Poker

W nowym GG użytkownik ma możliwość grania online. Łatwy i szybki dostęp do gier oraz możliwość grania podczas korzystania z komunikatora dla jednych jest dużą zaletą GG, a dla innych wadą. W poprzednim wpisie informowałem Was o udostępnieniu katalogu aplikacji zewnętrznych do GG. Twórcy aplikacji mogą tworzyć różne dodatki dla GG i udostępniać je w tym katalogu. Udostępniono również zasoby API. Efekty tych działań już widać. Pojawiły się 3 nowe gry na GG: Bingo, Mahjong i Poker.

6 kwietnia 2012 Czytaj więcej [...]

Katalog aplikacji zewnętrznych do GG

Wczorajszy wpis dotyczył największej w historii GG kampanii promującej ten komunikator. Wspomniałem w nim o mającej się odbyć dzisiaj konferencji, na której zaprezentowany zostanie katalog aplikacji zewnętrznych do GG. Dzisiaj odbyła się ta konferencja i wydawca zaprezentował ten katalog. Co to daje użytkownikom GG i developerom aplikacji? Katalog aplikacji daje dość spore możliwości zarówno użytkownikom jak i developerom aplikacji o czym możecie przeczytać w tym wpisie.

27 marca 2012 Czytaj więcej [...]

Takiej kampanii GG jeszcze nie miało

6 milionów złotych. Tyle wydawca komunikatora GG planuje przeznaczyć na promocję swojego komunikatora. W lutym wydano Nowe GG, które w porównaniu do poprzedniej wersji zostało mocno zmienione zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym. Wydawca GG chce nową wersją komunikatora zainteresować osoby, które nie korzystają jeszcze z najnowszej wersji GG. Kampania realizowana będzie na przełomie marca i kwietnia. To największa kampania promująca GG w historii tego komunikatora.

26 marca 2012 Czytaj więcej [...]

Nowe GG w urządzeniach mobilnych

Nowe GG to nie tylko nowa funkcjonalność i wygląd. Aplikacja ta, po raz pierwszy dostępna jest również na komputery z systemem Mac OS, a więc komputery Apple. Wydawca komunikatora położył dość duży nacisk na to, aby GG było dostępne na jak największą ilość systemów, zarówno tych obsługujących komputery, jak również tych, które obsługują urządzenia mobilne.

22 marca 2012 Czytaj więcej [...]

Czy 3 GB powierzchni GG Dysku wystarczy?

GG Dysk to nowa usługa dostępna w komunikatorze GG. Jest to dysk wirtualny, na którym użytkownicy GG mogą wgrywać i udostępniać pliki swoim znajomym i innym internautom, nawet tym, którzy nie posiadają konta w GG. Być może część z Was już korzysta z tej usługi. Wpis ten porusza kwestię ilości przydzielonej powierzchni. 3 GB, tyle powierzchni dysku wirtualnego ma do wykorzystania użytkownik GG. Czy to wystarczy? Co jeśli zabraknie nam powierzchni dyskowej na nasze pliki?

16 marca 2012 Czytaj więcej [...]

Luty, miesiącem dużych zmian w GG

W zeszłym miesiącu sporo się zmieniło w komunikatorze GG. Luty był miesiącem, w którym w GG wprowadzono dużo znaczących zmian. Na początku lutego br. zmieniono nazwę i logo tego komunikatora o czym informowałem Was we wcześniejszym wpisie. Mniej więcej w połowie lutego wydano nowe GG, które stworzono niemal od podstaw. W ostatnim wpisie wspominałem o tym i napisałem nieco o opiniach internautów dotyczących nowego GG. Także w lutym udostępniono użytkownikom usługę GG Dysk.

11 marca 2012 Czytaj więcej [...]

Nowe GG w ocenie internautów

Od jakiegoś czasu media internetowe rozpisywały się o trwających pracach nad nową wersją komunikatora GG. Zmiany zapowiadał również sam wydawca komunikatora GG. Na początku lutego br. zmieniono nazwę komunikatora z Gadu-Gadu na GG, o czym informowałem Was w poprzednim wpisie. Prace nad nowym GG trwały od zeszłego roku. Pracowało nad nim blisko 100 osób. Od kilku dni dostępna jest testowa wersja nowego GG przeznaczona na systemy Windows i Mac OS.

21 lutego 2012 Czytaj więcej [...]

Z Gadu-Gadu na GG

GG do niedawna była potoczną, skróconą nazwą komunikatora Gadu-Gadu. Często internauci mówiąc czy pisząc o Gadu-Gadu używali skrótu GG. Od lutego br. „GG” stało się oficjalną nazwą komunikatora Gadu-Gadu. Oprócz nazwy zmieniono również logo komunikatora. Wprawdzie zachowane zostało znane i rozpoznawane słoneczko GG to dokonano w nim pewnych modyfikacji. Zaokrąglono promienie, zmieniono geometrię oczu i uśmiech i ujednolicono kolory.

4 lutego 2012 Czytaj więcej [...]

Spamerzy vs. NK

Wczoraj, w mediach internetowych pojawiła się informacja dotycząca procesu dwóch polskich spamerów, którzy rozsyłali spam do użytkowników portalu NK. Tytuły większości z tych artykułów sugerują, że oskarżeni mogą otrzymać wyroki 5-ciu lat pozbawienia wolności. Czy tak się jednak stanie? Nie sądzę. Uważam, że wyroki jakie zapadną to będzie maksymalnie grzywna. Jeśli zapadnie wyrok pozbawienia wolności, to zapewne w zawieszeniu.

13 stycznia 2012 Czytaj więcej [...]

Blisko, bliżej… i przegonił!

Dla miłośników portalu NK oraz przeciwników Facebook`a mam „nie fajną” wiadomość. Z przeprowadzonego we wrześniu badania oglądalności witryn internetowych PBI/Megapanel wynika, że Facebook przegonił pod względem ilości użytkowników portal NK. Choć oba portale w porównaniu do sierpnia straciły użytkowników, to jednak portal NK stracił ich więcej niż Facebook.

11 grudnia 2011 Czytaj więcej [...]

Facebook coraz bliżej NK

W lipcu portal NK zyskał nowych użytkowników, a Facebook stracił. W sierpniu natomiast, zyskały oba portale jednak Facebook zyskał ich znacznie więcej. To sprawiło, że dystans pod względem ilości użytkowników pomiędzy portalem NK i Facebookiem, jest bardzo mało i wynosi zaledwie 15,7 tys. użytkowników. Kolejny taki miesiąc oznaczać będzie dla portalu NK utratę pozycji lidera wśród portali społecznościowych w Polsce.

27 października 2011 Czytaj więcej [...]

Frekwencja w wyborach parlamentarnych 2011

Wysoka frekwencja w wyborach jest ich istotnym elementem. W ostatnich latach praktycznie każdym wyborom w Polsce towarzyszyły akcje reklamowe i społeczne mające na celu zachęcić Polaków do wzięcia udziału w wyborach. Spoty w radiu i telewizji, plakaty i reklama w internecie. Są również inne, darmowe metody mające na celu zachęcić do głosowania. Jedną z nich jest prezentowanie opisów na GG i NK, które zachęcą do głosowania.

17 października 2011 Czytaj więcej [...]

Mobilna rywalizacja GG i NK

Raczej „szeroko” się o tym nie pisze, jednak patrząc na wydarzenia związane z mobilnymi aplikacjami GG i NK można śmiało stwierdzić, że oba podmioty rywalizują między sobą o zdobycie jak największej ilości mobilnych użytkowników. Praktycznie każdego miesiąca oficjalne komunikaty prasowe wydawców komunikatora Gadu-Gadu i portalu NK mówią o udostępnieniu nowych aplikacji mobilnych lub ich zaktualizowaniu.

1 września 2011 Czytaj więcej [...]