Czy 3 GB powierzchni GG Dysku wystarczy?

Niedawno, a konkretnie 11 marca, dodałem wpis dotyczących zmian w komunikatorze GG, które miały miejsce w zeszłym miesiącu. Jedną z tych zmian było udostępnienie przez wydawcę GG nowej usługi o nazwie GG Dysk. Jak już mogliście przeczytać w poprzednim wpisie, GG Dysk to tzw. dysk wirtualny udostępniony dla każdego użytkownika komunikatora GG. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji przestrzeń dyskową o pojemności 3 GB. Na tym dysku, może wgrywać pliki i udostępnić je wybranym osobom, znajomym z listy kontaktów lub ogólnie wszystkim, nawet osobom nie posiadającym konta w GG.

Postanowiłem napisać o tej usłudze osobny wpis ponieważ pomyślałem, że warto w niej zwrócić uwagę na jedną rzecz, o której chyba jeszcze nikt nie wspomniał. Z punktu widzenia ilości użytkowników jaką cieszy się komunikator GG, ilość 3 GB powierzchni dyskowej wydaje się być bardzo duża. Należy tutaj zwrócić uwagę, że w przypadku dysku wirtualnego nie tylko udostępniana jest powierzchnia dyskowa, ale generowany jest również transfer podczas pobierania tych plików przez innych internautów. Zużywany transfer z pewnością będzie wielokrotnie większy niż udostępniona powierzchnia dysku wirtualnego, a nie znalazłem informacji o tym, że transfer w jakiś sposób ma być ograniczany.

Z punktu widzenia internauty, 3 GB powierzchni dyskowej to niewiele. Jako użytkownicy komputerów i Internetu mamy bardzo dużo plików, nierzadko dużych plików, którymi chcemy się dzielić z naszymi znajomymi. Wielu użytkowników GG, może chcieć zwiększyć ilość przydzielonej powierzchni dyskowej na swoim koncie. Przypuszczam więc, że na razie wydawca sprawdza zainteresowanie tą usługą, rozwija i testuje zastosowane rozwiązania, a z czasem pojawi się możliwość dokupienia większej ilości przestrzeni dyskowej. Z pewnością użytkownik będzie miał do wyboru kilka pakietów i różne rodzaje płatności. Pakiety obejmować będą ilość GB o jaką zostanie powiększona przestrzeń dyskowa oraz okres na jaki przestrzeń dyskowa będzie powiększona.

Oczywiście, są to tylko moje przypuszczenia, które nie muszą znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Uważam jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka oferta pojawi się w nowej usłudze GG. Wprowadzenie funkcji dysku wirtualnego z pewnością zwiększyło koszty funkcjonowania komunikatora, ale w dalszej perspektywie, wydawca komunikatora może jeszcze na tym zarobić.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

· Dodane przez: · w kategorii: Wiadomości
· Wszystkie opisy dodane przez "admin": 1125
No comments yet.

Leave a comment