Takiej kampanii GG jeszcze nie miało

Wydawca komunikatora GG przeprowadzi kampanię promującą Nowe GG. Kampania ma być przeprowadzona z wielkim rozmachem. Będzie to pierwsza w historii GG, tak duża kampania reklamowa tego komunikatora. O wielkości i zasięgu kampanii świadczy kwota jaką planuje wydać właściciel GG na promocję nowej wersji komunikatora. W drugim kwartale, cennikowa wartość kampanii wyniesie 6 milionów zł. Kampania realizowana będzie na przełomie marca i kwietnia. Ma promować GG w kilku osobnych odsłonach. Znane jest hasło jednej z nich: „Po prostu wszędzie”. Komunikator ma być promowany w serwisach należących do GG Network (komunikator, portal, radio), oraz po za serwisami tego wydawcy, m.in. w: portalach Interia.pl, Onet.pl, Wp.pl, radiu Eska i sieciach kin Cinema City. Patrząc na ilość miejsc sieciowych i na pozostałe media w jakich będzie promowane nowe GG, hasło „Po prostu wszędzie” wydaje się być bardzo trafione. Przy takim rozmachu, reklamę Nowego GG zobaczy większość internautów. Już jutro, 27 marca w Warszawie, odbędzie się konferencja, na której zostaną zaprezentowane nowości GG oraz katalog aplikacji zewnętrznych.

Wygląda na to, że wydawcy komunikatora GG bardzo zależy na utrzymaniu pozycji lidera na polskim rynku komunikatorów internetowych. Komunikator Facebook`a stanowi realne zagrożenie dla pozycji GG. W mojej ocenie, GG Network bardziej przykłada się do walki o utrzymanie pozycji lidera niż miało to miejsce w przypadku wydawcy portalu społecznościowego NK. Wprawdzie wydawca portalu wprowadzał zmiany w portalu, z których część była znacząca, jednak wydaje mi się, że zmiany te nie były wystarczające, a niektóre z nich były po prostu spóźnione.

Poprzez kampanię reklamową, wydawca GG chce zachęcić do korzystania z komunikatora nowych użytkowników i spróbować odzyskać tych, którzy „odeszli”, bo poprzednie Gadu-Gadu było zbyt rozbudowane i nie spełniało oczekiwań internautów.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

· Dodane przez: · w kategorii: Wiadomości
· Wszystkie opisy dodane przez "admin": 1125
No comments yet.

Leave a comment